Sort by

Robin has logged 79 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mute

Mute

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Abacus: Small Enough to Jail

Abacus: Small Enough to Jail

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Men in Aleppo

Last Men in Aleppo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Watu Wote: All of Us

Watu Wote: All of Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
Edit this entry  
18
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Achoo

Achoo

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Weeds

Weeds

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Lost Property Office

Lost Property Office

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Knife Skills

Knife Skills

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heaven is a Traffic Jam on the 405

Heaven is a Traffic Jam on the 405

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Edith+Eddie

Edith+Eddie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Traffic Stop

Traffic Stop

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry