Sort by

Robin has logged 55 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wildlike

Wildlike

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sun Dogs

Sun Dogs

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Fracture

Fracture

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sweet Life

The Sweet Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dude

Dude

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Firm

The Firm

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mike Birbiglia: What I Should Have Said Was Nothing

Mike Birbiglia: What I Should Have Said Was Nothing

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★
Read the review Edit this entry