Sort by

Robin has logged 90 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tau

Tau

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Late Batsby

The Late Batsby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anchors Aweigh

Anchors Aweigh

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Newsies

Newsies

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Viceroy's House

Viceroy's House

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Finding Your Feet

Finding Your Feet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
★½
Read the review Edit this entry