Sort by

Robin has logged 458 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
All Is Calm: The Christmas Truce of 1914

All Is Calm: The Christmas Truce of 1914

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Hotel

Christmas Hotel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holiday in Santa Fe

Holiday in Santa Fe

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Dance Reunion

A Christmas Dance Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Contest

The Christmas Contest

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Royal Queens Christmas

A Royal Queens Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Open by Christmas

Open by Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Making Spirits Bright

Making Spirits Bright

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Splash

Splash

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
A Christmas Together With You

A Christmas Together With You

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coyote Creek Christmas

Coyote Creek Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
10
A Kiss Before Christmas

A Kiss Before Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Treasure

A Christmas Treasure

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Christmas in Evergreen: Bells Are Ringing

Christmas in Evergreen: Bells Are Ringing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Next Stop, Christmas

Next Stop, Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
An Unexpected Christmas

An Unexpected Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nantucket Noel

Nantucket Noel

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Jingle Bell Bride

Jingle Bell Bride

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas CEO

Christmas CEO

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Eight Gifts of Hanukkah

Eight Gifts of Hanukkah

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Christmas in Harmony

Christmas in Harmony

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Christmas in Vienna

Christmas in Vienna

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Disclosure

Disclosure

1994
×
Edit this entry  
06
Christmas Waltz

Christmas Waltz

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Duellists

The Duellists

1977
×
Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry