• The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Funny Boy

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Des

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Untitled

  • Irresistible

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dreamland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • 365 Days

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • The New Pope

    ★★★★

  • Dolittle

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Savage X Fenty Show

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Nicole

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Lego DC Batman: Family Matters

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Cemetery

    ★★★★

  • A Call to Spy

    ★★★½

  • Arctic Monkeys - Live In Mexico

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★