annya <3 has logged 557 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gumnaam

Gumnaam

1965
×
★★★
Edit this entry  
27
Circle

Circle

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
I'm British But...

I'm British But...

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Rise: Blood Hunter

Rise: Blood Hunter

2007
×
★★
Edit this entry  
10
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midori

Midori

1992
×
★★★
Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poseidon

Poseidon

2006
×
★½
Edit this entry  
02
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Flowers of War

The Flowers of War

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Kamla Ki Maut

Kamla Ki Maut

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dreamland

Dreamland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Edit this entry