annya <3 has logged 66 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Due Date

Due Date

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Des

Des

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Plot of Fear

Plot of Fear

1976
×
★★★
Edit this entry  
13
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Great Journey

The Great Journey

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
True Story

True Story

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
In My Room

In My Room

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Metroland

Metroland

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Judge

The Judge

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry