Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
Edit this entry  
23
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Class

The Class

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
04
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
The Silence

The Silence

1963
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry