Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

    ★★

  • Till

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • After Ever Happy

    ½

  • Beast

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Lynch/Oz

    ★★★

  • Broker

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • To Leslie

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Business Proposal

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★½

  • Tall Girl 2

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • The Hating Game

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Kiss Before Christmas

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½