Sort by

ISÁBEL has logged 122 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crush

The Crush

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry