Sort by

cande has logged 206 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wife

The Wife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Flower

Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ian

Ian

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry