• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Wine Country

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Destination Wedding

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Evil Genius

    ★★★½