antfex has logged 163 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
02
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Edit this entry  
02
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
17
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Take the Ball, Pass the Ball

Take the Ball, Pass the Ball

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Edit this entry  
05
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
20
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
17
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry