Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Choose Love

Choose Love

2023
×
½
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Close

Close

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
See You in My 19th Life

See You in My 19th Life

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Secret Invasion

Secret Invasion

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tutor

The Tutor

2023
×
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★½
Read prior review Edit this entry  
08
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flamin' Hot

Flamin' Hot

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★
Edit this entry  
31
About Fate

About Fate

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry