Sort by

anthony has logged 243 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cube

Cube

1997
×
★★½
Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Happiness

Happiness

2017
×
Edit this entry  
21
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
Edit this entry  
21
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
01
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They/Them

They/Them

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pet

Pet

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Children

The Children

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
May

May

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry