Sort by

Anthony has logged 19 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trailer Park Boys: Don't Legalize It

Trailer Park Boys: Don't Legalize It

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Rio 2

Rio 2

2014
×
★½
Edit this entry  
21
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Joe

Joe

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bears

Bears

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Edit this entry  
02
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry