Sort by

Anthony has logged 247 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Score

The Score

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Eyez

Eyez

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loving

Loving

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
No Escape

No Escape

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Crank

Crank

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
½
Edit this entry  
29
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Detention

Detention

2011
×
½
Edit this entry  
26
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spring

Spring

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★½
Edit this entry  
24
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2012
×
★½
Edit this entry  
23
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Edit this entry