Sort by

Anthony has logged 16 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
She's the One

She's the One

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Strike

Strike

1925
×
★★★
Edit this entry  
24
A Movie

A Movie

1958
×
★★
Edit this entry  
24
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★
Edit this entry  
14
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry