• Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Arrival

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★

  • Gone Girl

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

  • Django Unchained

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★★★