Sort by

anthony has logged 47 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luck

Luck

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess

The Princess

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry