• Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

  • Malcolm & Marie

  • Holidate

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Doctor Sleep

  • Miracle in Cell No. 7

  • The Addams Family

  • Hope

  • Babyteeth

  • Joker

  • Marriage Story

  • Ibiza

  • Midsommar

  • Self Discovery for Social Survival

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • The Dead Don't Die

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

  • Beautiful Boy

  • The Nun

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Incredibles 2

  • Evil Genius

  • Cold War

  • Hereditary

  • We the Animals

  • Eighth Grade

  • The Post

  • Disobedience

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • Twin Peaks: The Return

  • Three Girls

  • Gifted

  • The Disaster Artist

  • Song to Song

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

  • A Ghost Story

  • Call Me by Your Name

  • The Founder

  • Jackie

  • Lion

  • Hacksaw Ridge

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

  • Letters from War

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Paterson

  • American Honey

  • The Nice Guys

  • The Conjuring 2

  • Sing Street

  • Manchester by the Sea

  • Swiss Army Man

  • The Revenant

  • Trumbo

  • Demolition