• Nocturama

    ★★

  • Ghostbusters

    ½

  • Finding Dory

    ½

  • Elle

    ★★½

  • Graduation

    ★★★★

  • Sieranevada

    ★★★★

  • The Son of Joseph

    ★★★½

  • Things to Come

    ★★½

  • The Night Manager

    ★★★

  • The First, the Last

    ★★½

  • The Revenant

    ★★½

  • Black Mass

    ★½

  • Cosmos

    ★★½

  • The Treasure

    ★★★★½

  • Love

    ★★★

  • Queen of Earth

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • Jauja

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★½

  • Li'l Quinquin

    ★★★★

  • Eden

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Hill of Freedom

    ★★★½

  • Horse Money

    ★★

  • La Sapienza

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • 0.5 mm

    ★★★

  • Still the Water

    ★★

  • Leviathan

    ★★★

  • Mommy

    ★★½

  • Two Days, One Night

    ★★½

  • Maps to the Stars

    ★★★½

  • Goodbye to Language

    ★★★

  • You're Sleeping Nicole

    ★★½

  • Bird People

    ★★½

  • Force Majeure

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★

  • Amour Fou

    ★★★

  • Winter Sleep

    ★★★½

  • Girlhood

    ★★½

  • Futuro Beach

    ★★

  • Life of Riley

    ★★★½

  • The Second Game

    ★★★

  • Journey to the West

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Distance

    ★★½

  • Listen Up Philip

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★½

  • Boyhood

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ½

  • Nymphomaniac

    ½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Atlas

  • Dialogue of Shadows

    ★★★½

  • Story of My Death

    ★★★½

  • The Tale of Iya

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ½

  • The Ravine of Goodbye

    ★★½

  • Her

    ★½

  • Jealousy

    ★★★

  • Tip Top

    ★½

  • Redemption

    ★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Abuse of Weakness

    ★★½

  • Stray Dogs

    ★★★½

  • Tom at the Farm

    ★★½

  • Night Moves

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★½

  • Manakamana

    ★★★

  • Our Sunhi

    ★★★★