• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Larva Island Movie

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Miscommunication

    ½

  • Thappad

    ½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • A Sleeping Woman

    ½

  • Onward

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★½

  • Cuties

    ½

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • DC Showcase: Death

    ★★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • MIA

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Anima

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • L'Observateur

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Little Birds

  • Shazam!

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Booksmart

    ★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Tarkovsky's Napes

  • Captain Marvel

    ★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Miu Miu Twist - Campaign Film

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Newly Rich

    ★★½

  • Everything I Knew About Love

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Ant Head

    ½

  • Dear Nathan: Hello Salma

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Bel Canto

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Life Itself

    ★★★★