Anthony has logged 354 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Second Act

Second Act

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry