Sort by

Antoched has logged 262 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oslo

Oslo

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
What Happened On New Year's Eve

What Happened On New Year's Eve

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I’ll Be Watching

I’ll Be Watching

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Psycho Beach Party

Psycho Beach Party

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Two Drifters

Two Drifters

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry