Sort by

Antoched has logged 26 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rara

Rara

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry