Sort by

antonio has logged 31 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Geometry

Geometry

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Junky's Christmas

The Junky's Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rampage

Rampage

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Puzzle

Puzzle

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Touch

The Touch

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Party

The Party

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry