antonio has logged 267 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Flesh

Flesh

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
GUO4

GUO4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Screen Test: Bob Dylan

Screen Test: Bob Dylan

1965
×
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Eaux d'artifice

Eaux d'artifice

1953
×
★★★½
Edit this entry  
26
66 Scenes from America

66 Scenes from America

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hotel Pacific

Hotel Pacific

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Dreamworks Spooky Stories

Dreamworks Spooky Stories

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
30
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★
Edit this entry  
20
BaadAsssss Cinema

BaadAsssss Cinema

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Decade Under the Influence

A Decade Under the Influence

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Edit this entry