antonio has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
His Royal Slyness

His Royal Slyness

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Young Mr. Jazz

Young Mr. Jazz

1919
×
★★★★
Edit this entry  
06
Take a Chance

Take a Chance

1918
×
★★★½
Edit this entry  
06
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★½
Edit this entry