Sort by

AntonEgo has logged 28 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Captive

The Captive

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's an Adventure, Charlie Brown

It's an Adventure, Charlie Brown

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
This Is America, Charlie Brown

This Is America, Charlie Brown

1988
×
Read the review Edit this entry  
07
Happy New Year, Charlie Brown

Happy New Year, Charlie Brown

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
You're the Greatest, Charlie Brown

You're the Greatest, Charlie Brown

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manglehorn

Manglehorn

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gattaca

Gattaca

1997
×
Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry