• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Killer Sofa

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Joker

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Stuber

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★★★

  • The VelociPastor

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The House

    ★★

  • 47 Meters Down

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

  • The Little Hours

  • Killer Piñata

    ★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Dirty Grandpa

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Daddy's Home

    ★★