Sort by

Antonio has logged 325 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Actress

The Actress

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry