Sort by

Antonio has logged 28 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★
Read other review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry