Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
City of Women

City of Women

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Living

Living

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Close

Close

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Birdemic 3: Sea Eagle

Birdemic 3: Sea Eagle

2022
×
½
Edit this entry  
02
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
EO

EO

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Causeway

Causeway

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Signs of Life

Signs of Life

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★½
Edit this entry  
21
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry