• The Unforgivable

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Silent Night

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • Malignant

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★