Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Make Me a Sandwich

Make Me a Sandwich

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry