• The Impossible

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★½

  • Foodfight!

    ½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★

  • Paperman

    ★★★★

  • Men in Black 3

    ★★★½

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★½

  • Fresh Guacamole

    ★★★★

  • The Lorax

    ★★½

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★½

  • Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★½

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★½

  • Small Fry

    ★★★½

  • Night of the Living Carrots

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

    ★★★½

  • Skwerl

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared

    ★★★★

  • The Smurfs

    ★★

  • LEGO Star Wars: The Padawan Menace

    ★★★

  • Hawaiian Vacation

    ★★★

  • Cars 2

    ★★★½

  • La luna

    ★★★½

  • Self Centaured

    ★★★½

  • Rio

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★½

  • Suck Seed

    ★★★★

  • Mars Needs Moms

    ★★★

  • Rango

    ★★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★

  • Gnomeo & Juliet

    ★½

  • Bottle

    ★★★★★

  • A Clutch Powers 4D Adventure

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • FRED: The Movie

    ★★

  • The External World

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★

  • Day & Night

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • The Drawn Together Movie: The Movie!

    ★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Unidentified Flying Mater

    ★★★½

  • Planet 51

    ★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★½

  • Tarboy

    ★★★★

  • Shorts

  • B.O.B.'s Big Break

    ★★★½

  • Alarm

    ★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • Mutant Pumpkins from Outer Space

    ★★★½

  • Monsters vs Aliens

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

    ★★★★

  • BURN·E

    ★★★★

  • Headless Family

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Nak

    ★★★

  • A Raisin in the Sun

    ★★½

  • CJ7

    ★★★½

  • Garfield Gets Real

    ★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • Story from North America

    ★★★★

  • Adventure Time

    ★★★★

  • Lifted

    ★★★★

  • Charlotte's Web

    ★★½

  • Happy Feet

    ★★★

  • Flushed Away

    ★★