Antun has logged 302 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Footloose

Footloose

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★
Edit this entry  
03
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Savages

Savages

2012
×
★½
Edit this entry  
11
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Tolkien

Tolkien

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Body Double

Body Double

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Edit this entry