Antun has logged 39 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★½
Edit this entry  
28
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
26
Native Son

Native Son

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
18
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gummo

Gummo

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Arctic

Arctic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry