Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry