Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Yeh Jawaani Hai Deewani

Yeh Jawaani Hai Deewani

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
August Rush

August Rush

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vow

The Vow

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Grace Stirs Up Success

Grace Stirs Up Success

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2010
×
★½
Edit this entry  
14
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Footloose

Footloose

2011
×
★½
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Edit this entry  
05
All My Life

All My Life

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry