Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stronghold

The Stronghold

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry