Sort by

paul has logged 131 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Microcosm

Microcosm

2009
×
★★½
Edit this entry  
31
Bholaa

Bholaa

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bambi

Bambi

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Chase

Chase

2022
×
Edit this entry  
29
The Mexican Footage

The Mexican Footage

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
29
FFFTCM

FFFTCM

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Technicolor Skull

Technicolor Skull

×
Edit this entry  
29
Hand Held Day

Hand Held Day

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halbmond für Margaret

Halbmond für Margaret

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Movie-Drome

Movie-Drome

1966
×
★★★
Edit this entry  
28
Double Quadruple Etcetera Etcetera I & II

Double Quadruple Etcetera Etcetera I & II

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Broken Mirror

Broken Mirror

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wash

Wash

1976
×
★½
Edit this entry  
27
Railyard

Railyard

1977
×
★★½
Edit this entry  
27
Polstermöbel im Grünen

Polstermöbel im Grünen

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Alabama Departure

Alabama Departure

1978
×
★★★
Edit this entry  
27
Fleurs

Fleurs

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
50 Feet of String

50 Feet of String

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Freejack

Freejack

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Miracles for Sale

Miracles for Sale

1939
×
★★½
Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

1931
×
★★
Edit this entry  
25
B/Side

B/Side

1996
×
★★½
Edit this entry  
25
Mutiny

Mutiny

1983
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Game

Game

1972
×
★★½
Edit this entry  
25
Ornamentals

Ornamentals

1979
×
★★★
Edit this entry  
25
Pacific Far East Line

Pacific Far East Line

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
Daylight Test Section

Daylight Test Section

1978
×
★★½
Edit this entry  
25
Some Exterior Presence

Some Exterior Presence

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
Peripeteia II

Peripeteia II

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Peripeteia I

Peripeteia I

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
Where East Is East

Where East Is East

1929
×
★★★
Edit this entry  
25
The Reflecting Pool

The Reflecting Pool

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
He Weeps for You

He Weeps for You

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Music

Night Music

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
SURVIVA

SURVIVA

1980
×
★★★
Edit this entry  
22
Glass Gardens

Glass Gardens

1982
×
★★½
Edit this entry  
20
{Houdini} Séance

{Houdini} Séance

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
eau de cinema

eau de cinema

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
TransTrans (TransformersTransformed)

TransTrans (TransformersTransformed)

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eros c'est Lamour

Eros c'est Lamour

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Aerodynamics of the Black Sun

Aerodynamics of the Black Sun

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Burn (Or, the Second Law of Thermodynamics)

Burn (Or, the Second Law of Thermodynamics)

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Dervish Machine

Dervish Machine

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Open Sesame

Open Sesame

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Electramorphic

Electramorphic

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Secret Abyss

The Secret Abyss

1979
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
20
The Rainbow Bridge

The Rainbow Bridge

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friendly Witness

Friendly Witness

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

1997
×
★★★
Edit this entry