• Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Senior Year

    ★½

  • Crush

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Sundown

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Dry

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Boys in the Band: Something Personal

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Half of It

    ★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Dream Horse

    ★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Roger Waters: Us + Them

  • Babyteeth

    ★★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Collingwood: From The Inside Out

    ★★★★½

  • The Australian Dream

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Tales of the City

    ★★★½

  • The Final Quarter

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • After

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Top End Wedding

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½