• The Woman in the Window

    ★★

  • Trigger Point

    ★★½

  • The Virtuoso

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • kid 90

    ★★½

  • Just Noise

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Red Dot

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Below Zero

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Meteor Moon

    ½

  • News of the World

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★½

  • The Midnight Sky

  • The Beast

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Return To Splatter Farm

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Orca

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Fatman

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Tom Cruise: An Eternal Youth

    ★★★

  • Flex

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Death of a Ladies' Man

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★½

  • The Silencing

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★★