Sort by

Andrew has logged 491 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Overnight

Overnight

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Eagle

Black Eagle

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zero Effect

Zero Effect

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clear History

Clear History

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trespass

Trespass

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Box

The Box

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
Read the review Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry