Sort by

Andrew has logged 27 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Pennywise: The Story of IT

Pennywise: The Story of IT

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saved!

Saved!

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Even the Wind Is Afraid

Even the Wind Is Afraid

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Keith Green Story: Your Love Broke Through

The Keith Green Story: Your Love Broke Through

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
07
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elephant

Elephant

2003
×
Edit this entry  
04
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry