• Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Plus One

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Nearby

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • What Men Want

    ★★½

  • Class Reunion

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Serenity

    ★★

  • Smash and Grab

    ★★★★

  • IO

    ★★

  • A Dog's Way Home

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Christmas Catch

    ★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • Second Act

    ★★★

  • My Christmas Inn

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Marrying Father Christmas

    ★★★

  • The Box

    ★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • Pip

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Love, of Course

    ★★½

  • The Mover

    ★★★½

  • Night School

    ★★½

  • Homo Novus

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Love in Design

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Like Father

    ★★★½

  • Destination Wedding

    ★★½

  • After the Rain

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Crooks

    ½

  • One Small Step

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★★★

  • Ibiza

    ★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Overboard

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Candy Jar

    ★★★

  • The Week Of

    ★★½