• Hot Shots! Part Deux

    ★★

  • Groundhog Day

    ★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★

  • The Mighty Ducks

    ★★★

  • Universal Soldier

    ★★

  • Father of the Bride

    ★★

  • All I Want for Christmas

    ★★

  • Hot Shots!

    ★★½

  • Home Alone

    ★★★★

  • Ghost

    ★½

  • Pretty Woman

    ★★★½

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★

  • Knick Knack

    ★★½

  • Parenthood

    ★★

  • Twins

    ★★

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★

  • Tin Toy

    ★★★½

  • Coming to America

    ★★

  • Big

    ★★½

  • Beverly Hills Cop II

    ★★★

  • Blind Date

  • Crocodile Dundee

    ★★

  • Suncandle

    ★★★

  • Labyrinth

    ★½

  • Little Tom Thumb

    ★★★½

  • Naughty Emil

    ★★½

  • Beverly Hills Cop

    ★★★

  • Tootsie

    ★½

  • A Limousine the Colour of Midsummer's Eve

    ★★★

  • The Taming of the Scoundrel

    ★½

  • Kramer vs. Kramer

    ★★½

  • My Frivolous Friend

    ★★★

  • The Godfather

    ★★

  • The Sound of Music

    ★★★½

  • Gilda

    ★★★½