Sort by
  • Athena

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★★

  • Copshop

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★½

  • Zeros and Ones

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

  • Army of the Dead

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★★

  • Death to 2020

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★½

  • Peninsula

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★